| Mihai1765 a întrebat:

Buna, am o intrebare, la bac la chimie cand ni se cere reactiile acetilenei cu HCl de ex si nu ni se specifica cu cati moli de HCl trebuie sa scriem doar reactia cu un singur mol de HCl sau ambele reactii si cea cu un mol si cea cu doi moli?

6 răspunsuri:
| Mihai1765 explică:

Ni se cer*

| sierra1 a răspuns:

Dacă cineva-ți răspunde la tema (că de fapt e o temă) in secunda 2, un editor ți-o șterge (desigur, cu un rânjet malefic in colțu' gurii)

| Catrice a răspuns (pentru sierra1):

Nu e nimeni în weekend, d-aia unii pun teme sâmbătă și duminică.

| sierra1 a răspuns (pentru Catrice):

Dracu nu doarme!

| Mihai1765 explică (pentru sierra1):

Pai practic nu e o tema eu vreau sa stiu daca trebuie sa scriu numai o reactie sau ambele reactii la bac daca imi pica asa ceva ca de scris stiu sa le scriu si singur pe ambelelaughing

| WhiteLife a răspuns:

Uita-te pe barem sa vezi cate reactii se cer pentru punctajul maxim.