| ionik09 a întrebat:

E o intrebare pentru cei din clasa a 8-a...
cine ma poate ajuta si pe mine la chimie ca maine dau test din probleme si am o nelanurire... dupa ce am scris datele trebuie sa scriem reactia si apoi trebuie sa punem valorile sau ceva de genu si cum vine? pun valoarea din date si apoi masa substantei * cat moli sunt la subts...

FUNDA:*...va rog am nevoie urgent de raspuns

Răspuns Câştigător
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Vai si pe mine ma scot astea din sarite :la naiba ca nu stiu cum sa iti explic

2 răspunsuri:
| ionik09 explică:

Anonim... bai eu stiu ca trebuie sa scriu datele problemei si formula dar la formula mai trebuie ceva

| ElenaRy a răspuns:

Mai intai scrii datele problemei, cind incepi rezolvarea incepe deodata cu formula sau ce ai de aflat. apoi rezolvi.