| DeniAndre1 a întrebat:

Bună, am o întrebare, peste o săptămână trebuie sa susțin lucrarea de licență și am predat-o profesorului coordonator, problema este ca am mai găsit câteva greșeli între timp dar eu deja am predat-o la profesor, știți cumva dacă nu ma duc acum la examen și sa merg în toamna sa dau licența..am voie sa o retrag pe cea greșită și sa i-o aduc pe cea corectata? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu are sens sa amani.O predai in forma cea mai corecta cu putinta acum.Asa e cel mai intelept, profesorul va aprecia ca ai muncit pana in ultima clipa.E si mai putina bataie de cap pentru el daca o predai acum.Si in cazul meu au fost colegii care au frecat bani la print, avand vreo 4 variante finale pana au ajuns la cea finala finala. laughing Acum na, depinde si de tine daca ai o personalitate perfectionista.Dar sfstul meu e sa nu amani. Daca te referi la greseli de scriere sau diacritice, roaga pe cineva sa arunce o privire. Va fi mai eficient decat sa citesti tu, care ai tendinta sa te uiti in fuga deoarece stii despre ce e vorba.E preferabil sa se uite cineva care citeste pentru prima data.

Succes.

| Smmo a răspuns:

Intreaba-l pe profesorul coordonator daca o poti schimba sau e prea tarziu. In nici un caz nu amana din cauza asta.