| StephanieWolfhard0 a întrebat:

Bună, am o mare dilemă, sunt elevă în clasa a 9-a, la un liceu de arte în Italia. Dar în clasa a 11-a trebuie să mă transfer în Romania. Aş vrea să mă transfer tot la un liceu de arte, în Cluj. ( Romulus Ladea).
1. O să mă facă să repet o clasă?
2. Ştiu că trebuie să dau probe, dacă nu intru, ar mai fi opţiunea să dau la filo. Dar pot să mă duc la o facultate de artă dacă am doar 2 clase făcute la liceul de artă?
Mulumesc mult. Să aveţi o seară fumoasă.
Dacă eşti la Romulus Ladea, te rog, dă mesaj privat, aş vrea să aflu mai multe, pe site nu sunt multe informaţii.

1 răspuns:
| Karol1877 a răspuns:

1. Da.
2. Iti trebuie BAC-ul, clasele de arte te invata esentialul.