| Fotbalistul a întrebat:

am pentru marti de facut un referat la romana de ce iubim cartile sau filmele. nu prea am ideibig grin ma poate ajuta cineva va rog:*:*:*:*raman datorhappy

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Iti place sa citesti? Daca da, atunci compunerea aproape ca se scrie singura. Daca nu, apuca-te de citit pentru a te imbogati spiritualiceste.Scrie-ne ce idei ai pana acum si noi vom veni cu completari.

| OneLifeOneLove a răspuns:

Noi iubim cartile, deoarece aflam lucruri noi si in fiecare carte se afla un mister.Numai citind'o putem afla misterul unei carti.
Cartea este cel mai bun prieten al omului, fiindca te invata foarte multe lucruri bune si te ajuta foarte mult in viata.
Paginile unei carti sunt suflet si lumina.
numai stiu:d
sper ca te'am ajutat cat de cat

| YoppKidde a răspuns:

Pai ca ne sunt dragi tongue