| AndreeA9120 a întrebat:

1 metru cub cu cate kilograme este egal?

Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

1294 kg

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1000kg...si un bonus :site-ul de echivalente http://www.echivalente.ro/

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

1 m cub = 1294 kg

Vezi link-ul de mai jos si poti face conversia :

http://www.kaeser.ro/Online_Services/Toolbox/Normal_cubic_meter/default.asp

| Petronela a răspuns:

1294 de kg

| Anonima_9977 a răspuns:

Metrul cub este o unitate de masura pentru volum.

Totusi, 1 m cub = 1294 kg

Vezi link-ul de mai jos si poti face conversia :

http://www.kaeser.ro/Online_Services/Toolbox/Normal_cubic_meter/default.asp

Răspuns utilizator avertizat
| Poinsettia a răspuns:

Dar câte kilograme are un metru cub? Depinde din ce material este făcut, adică depinde de densitatea lui.
De exemplu, apa are densitatea 1, deci 1 metru cub de apă va cântări 1000 de kilograme, adică o tonă.
(sursa: http://matematicaesimpla.com )

| SRJ a răspuns:

Buna,

metrul cub masoara volumul, nu greutatea.
dar ca sa ai o idee (cat apa consumi - apometre) poti sa iei in considerare faptul ca un metru cub = 1294 l

| danco a răspuns:

Cat de stupida e una lume... cica 1294kg

| allyson a răspuns:

Depinde de densitatea corpului la care faci referire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1m^ de ce?
Depinde de material
1m^3 de fonta, pietre, apa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 metru cub n-are cum sa fie egal cu kilogramestraight face
e ca si cum ai compara merele cu perele

| Postoarca_Nutu_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce, Einstein?! Volumul nu poate fi cântărit?! Ba daaa... Bauuu!? Ce mă oprește să cubez o cantitate de ORICE, că mai apoi sa cântăresc acea cantitate?! Universul?! Undele electromagnetice?! Piramidele?! Găurile negre?!?

| Shuellen a răspuns:

Daca e un Metru Cub de ceva solie atunci 1 m cub = 1294 kg daca e de ceva lichid 1m cub=1000 L

| rockaholic a răspuns:

Contează densitatea materialului măsurat.

| AndreeA9120 explică:

Mersi pentru raspunshappy