| andreeafnkle a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare.
Daca in clasa a 9 a, vreau sa ma transfer din semestrul doi, de la un liceu tehnic la unul vocational, ce trebuie sa fac? Cum se face transferul? Am cautat pe internet dar nu gasesc, tot ce mi s-a spus este ca pot sa ma transfer de la un liceu la altul daca media mea de admitere este egala cu ultima medie de intrare la acel liceu, dar nu stiu cum se procedeaza la vocational, sau daca se permite transferul, am auzit ca la unele licee, transferul este interzis in clasa a 9 a

2 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Nu este interzis, te poti transfera, dar trebuie sa dai o probă, în ce constă proba nu stiu.

| Docmiau a răspuns:

Este permis oriunde atâta timp cât ai aprobările direcțiunilor şi iei diferențele (probele de la vocațional) sau viceversa (examinarea teoretică de dincolo)