| rozikmik a întrebat:

am si eu o intrebare ieri am avut evaluarea nationala la mate daca am inceput un exercitiu si nu l-am terminat se mai puncteaza?

3 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Depinde. Uite baremul: http://www.romanialibera.ro/......02-lro.pdf

Dacă ai scris ceva pentru care se acordă punctaj intermediar în barem, iei acel punctaj, care diferă de la exerciţiu la exerciţiu: poate fi 1p (din 100), poate fi 2p, poţi chiar să fi luat mai mult de jumătate din punctajul exerciţiului;)

| SweetSacrifice a răspuns:

Se puncteaza. Depinde cat ai facut din el.Nu iti fa griji, daca ai scris pe foaia de examen ceva din exercitiul respectiv iti va puncta, acum depinde cat ai scris si daca ai scris bine.

| BluishAngel a răspuns:

Teoretic la subiectele II si III se puncteaza orice lucru corect, deci da poti sa iei punctaj atata timp cat ai facut macar un lucru corect pana in timpul in care te-ai oprit din rezolvat. happy Succes