| tixytix a întrebat:

Buna

Am si eu o intrebare referitoare la BAC.
Daca dau competentele lingvistice la limba franceza, sunt sanse sa fiu dezavantajata pe viitor? Adica au vreo insemnatate atunci cand o sa vreau sa ma angajez?
Nu vreau sa dau la engleza pentru ca nu sunt sigura ca o sa iau calificativul( parca asa se numea) maxim. Stiu si engleza, dar cred ca stapanesc mai bine franceza.
Deci?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dimpotriva. Cunoasterea limbii franceze este un mare avantaj la angajare, fiindca sunt mai putini cunoscatori foarte buni de franceza decat de engleza

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează la ce susţi competentele lingvistice deoarece nimeni NU le bagă în seamă!
Calificativul respectiv NU îţi foloseşte la nimic sad

Toate cele bune.

| lokytou a răspuns:

Daca vrei sa dai la franceza si reusesti sa treci poti sa-ti gasesti loc de munca chiar daca mergi in strainatate unde se vorbeste franceza, ai incredere in mine de ce sa te simti dezavantajata