| simiii08 a întrebat:

As avea o intrebare, chiar daca trec pe clasa a 10-a vreau sa ma hotarasc de pe acum ce facultate sa urmez.La ce m-am gandit este Facultatea de Drept, desi aici vine intrebarea mea, ce facultati de drept le cunoasteti in strainatate? De preferat in America sau Anglia, sau tari in care se vorbeste engleza.Astept detalii gen cat costa, cum sa obtin bursa, ce note sunt de intrare etc.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Daca vrei sa profesezi dreptul in S.U.A. trebuie sa inveti acolo.
Dreptul americano -britanic nu are nici o treaba cu Dreptul din Europa.

| babyblue a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu, numai ca eu mizez pe o facultate din Romania( Universitatea Bucuresti). Sfatul meu este sa te interesezi chiar tu la profesori. Nimeni nu stie mai bine ca ei.

Succes.