| MarcusA a întrebat:

Buna, as vrea sa aplic la upt, facultatea de mecanica, in domeniul autovehicule rutiere. Imi poate spune cineva(de preferabil fost student) ce conteaza la admitere si din ce se da? Am intrat pe site, dar nu am inteles foarte exact

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Nu sunt fost student, dar si eu ma pregatesc ca sa intru la UPT, deci stiu ce se da. La Facultatea de Mecanica nu se da admitere, se intra pe dosare

| MarcusA explică (pentru NoctisFive):

Si nu e obligatoriu sa fi terminat mate-info?

| NoctisFive a răspuns (pentru MarcusA):

Nu, dar ar fi de folos, tinand cont ca faci M1 la faculta, dar daca ai terminat M2 si mai inveti putin pe vara cred ca e suficient astfel incat sa te descurci relativ decent

| MarcusA explică (pentru NoctisFive):

Ok, multumesc mult. Adevarul e ca eu sunt la mate info doar ca datorita unor neintelegeri cu profu de mate voiam sa ma mut in a 12-a la filo. Dar acum probabil ma voi mai gandi daca sa o fac.