| Kittiii1102 a întrebat:

As vrea sa citesc mai multe carti gen " Tess D`Urberville ", " Mandrie si prejudecata ", " Academia vampirilor ", " Invitatie la vals " si " Amantul doamnei Chatterley ". Credeti ca ma puteti ajuta? As vrea mai multe carti de acest gen.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zara_5520 a răspuns:

Ratiune si Simtire
Jane Eyre
Dune
Fantoma de la Opera
Dracula
Ben Hur
Darul ploii
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Rem cartarescu,domnisoara christina,maitreyi-eliade.crima si pedeapsa,fratii karamazov-dostoievski.maestrul si margareta-bulgakov.eseu despre orbire-saramago.femeia nispurilor-kobo abe.autostrada din sud-cortazar.metamorfoza,colonia penitenciara-kafka.moara cu noroc,mara-slavici.la hanul lui manjoala-caragiale.seria maigret.noua pitici-agatha christie.taras bulba-gogol.stergarul cu cocos,garda alba-bulgakov.eu,robotul-asimov.

| marykaterineganea a răspuns:

"Padurenii" si "Departe de lumea dezlantuita" de Thomas Hardy
"La rasarit de Eden" de John Steinbeck