| papushikroz a întrebat:

As vrea sa stiu si eu care sunt tarile membre ale U. E?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Missy_4860 a răspuns:

27 de state sunt membre ale Uniunii Europenewinking. Si inca 2 sunt in curs de aderare, dar raspunsul final este 27.Succes!:*happy

| deyutza_6928 a răspuns:

Republica Ceha, Cipru, Estonia, Letonia, Lituania, Malta, Polonia, Slovacia, Slovenia si Ungaria se alatura tarilor mai vechi Austria, Belgia, Danemarca, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Italia, Irlanda, Luxemburg, Marea Britanie, Olanda, Portugalia, Spania si Suedia.