| Clara007 a întrebat:

Azi la Evaluarea Nationala la romana, la subiectul 2 exercitiul 1, la a doua cerinta, eu am scris ca acea categorie de copii cu o capacitate mai mare de empatie este formata de copiii cu varstele intre 4 si 6 ani. Oare se puncteaza? Dau funda Voi ce ati facut?

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

E bine, si eu am scris la fel.

| Idc12345 a răspuns:

Aaa,scuze,nu e bine.Citisem altceva.Eu am scris:copiii cu varstele intre 4-6 ani care au fost expusi la literatura pentru copii decat la desenele animate televizate au o capacitate de empatie mai mare.

| Jukaaa25 a răspuns:

Trebuia : " Copii expusi la literatura pentru copii au capacitatea de empatie mai mare decat cei expusi la desene animate ".