| Mexy96 a întrebat:

azi la examen cred ca am scapat o prescurtare, are ceva? ce poate sa-mi faca?

Răspuns Câştigător
| bloodbaa a răspuns:

Sa traga o linie rosie pestea ea... dar nu se prea vede la punctaj. incearca sa te lasi de mess.

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Pai...depinde ce fel de prescurtare, teoretic nu ai voie sa folosesti nici un fel de prescurtare dar daca ai folosit ceva de genul F.S. in loc de functie sintactica sau pentru. in loc de pentru nu cred ca o sa-ti scada prea mult.

| anss23 a răspuns:

Roxxy691-Nu cred ca are cum sa greseasca numele liceului sau ceva de genul asta pentru ca dupa ce completai formularul ala profesorii supraveghetori trebuiau sa verifice daca ai scris totul corect si sa semneze.Deci cred ca ar fi observat asa ceva.

| SweetBabyGirl a răspuns:

Daca e doar o prescurtare si e la o compunere nu cred ca iti face nimicwinking doar sa nu dam peste niste corectori ai dracu si sa ne depuncteze pentru fiecare virgula

| Andrada_5314 a răspuns:

Buna, in functie de cat punctaj avea exercitiul mai mult de 0, 2; 0, 3 nu are cumwinking.

| Deyutzica a răspuns:

Ori iti scade maxim un punct sau nu`ti scade nimic.Bafta la examen!

| Issaa a răspuns:

Depinde ce fel de prescurtare dar nu cred ca poate sa-ti scada multe puncte doar cateva sutimi dar cel mai probabil asta se intampla daca este specificat ca nu ai voie sa prescurtezidar nu iti scade extrem de multi din nota poate putin

| Roxxy691 a răspuns:

Depinde unde. daca e la caseta aia cu numele si scoala si centru de examinare, e nasol. daca e la rezolvari. depinde unde anume.nu cred ca ai voie sa prescurtezi.