| anonim_4396 a întrebat:

cand incep inscrierile la facultati anul acesta?big grin multumesc!

1 răspuns:
| Traian18 a răspuns:

Salut, de exemplu la ASE unde sunt si eu(am trecut recent in anul II) inscrierea se face in perioada 17-21 iulie si inscrierea consta intr-un concurs pe baza de dosare, in care ti se ia in considerare media de la BAC si cea din clasele IX-XII(mai exact se face o pondere, nu mai stiu exact cum se realizeaza insa, dar ti se va explica acolo despre ce e vorba), poti alege intre mai multe facultati cum ar fi :
- Finante, Banci, Asigurari si Burse de Valori(dupa parerea mea, asta e una dintre facultatile de top din cadrul ASE-ului)
- Contabilitate si Informatica de Gestiune
- Relatii Internationale
- Cibernetica
- Facultatea de Comert etc...(eu m-am decis inca din clasa a X-a sa-mi urmez aici studiile si personal, am fost incantat de ceea ce am ales, mai ales ca mi-am dorit inca de la inceput sa lucrez in domenii economice)... sper ca te-am ajutat oarecum, insa decizia e de partea ta! succes!