| andra94e a întrebat:

care stie daca filmul Ion seamana cu cartea Ion de Liviu Rebreanu? cel mai bun raspuns funda:*multumesc mult

Răspuns Câştigător
| diana_2206 a răspuns:

Parerea mea este sa te apuci de citit. Sunt doua chestii diferite. Una este sa citesti cartea si alta sa vezi filmul. In film nu apar toate scenele cum sunt redate in carte.

6 răspunsuri:
| Pufuleti a răspuns:

Seamana.

Citeste cartea happy O sa iti trebuiasca o multime de detalii pe care daca nu le citesti, nu le reti.

| Ionait a răspuns:

NU! Citeste cartea!

| Adryan657 a răspuns:

Seamana si merita vazut
anumite detalii sunt omise dar e ok
si cartea poti sa o citesti daca nu ai citit'o pana acumbig grin

| diana0213 a răspuns:

Nu am vazut filmul dar cartea este foarte frumoasa. Merita sa o citesti.

| andra94e explică:

Este greu sa aleg un castigator.deoarece toate raspunsurile sunt asemanatoare.va multumesc

| PustoaicaTa a răspuns:

DA seamaana. sunt la fel cartea este redata in film funda?:X