| LlamaWSS a întrebat:

Ce as putea profesa din Facultatea de Educatie Fizica si Sport si cea de Stiinte Politice?(Cluj daca conteaza)Si din care cat se castiga? Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| killer3023 a răspuns:

Fa numai ce-ți place. Exact cum au zis si colegii mei de TPU. Dacă nu-ți place a doua optiune si să zicem că câștigi mai mult. Degeaba dacă nu-ți place. Iti place sportul? L-ai făcut de mic, iti place să înveți si pe altul să facă sportul pe care l-ai invatat? O mână de copii? Sa le faci încălzirea, să le dai probe si sa joace ce-ți permite liceul, fotbal voley, baschet, să organizezi pe scoli cand se organizează fotbal/baschet cu clasa? Iti place cand înveți pe altul sport si face bine si te mândrești că ai invatat ceva? Ca facultatea de sport. Eu dacă aș fi stresat si luam bacul, acolo mă duceam sau pe it. Fa ce te îndeamnă inima. Câștigă mai puțin, dacă o faci cu sufletul e mai mult decat ok. Era 10% din media de bac parcă?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate de stiinte politice ca sa lucrezi in politica, 90% din cei care sunt in politica nu au o astfel de facultate.
Cat despre cealalta, poti fi profesor de sport, antrenor de fitness si cam atat...

| Ale5184 a răspuns:

Ai 2 ootiuni total diferite. Fa ce iti place. Nu face o facultate doar de dragul de a o face pentru ca apoi nu vei profesa in domeniu si castigi 0.

| Lora8888 a răspuns:

Cred ca e mai ok cea de Sport.