| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Ce facultăți sunt în București la fără frecvență?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai aici o lista pentru unibuc

https://unibuc.ro/......istanta-2/

| siriusblack98 a răspuns:

De facultati la fara frecventa nu am auzit pana acum. Exista facultati la frecventa redusa si facultati la invatamant de la distanta (cursuri online). Incearca universitatea UniBuc dar au locuri foarte limitate.

| alindumitru083 a răspuns (pentru siriusblack98):

Am înțeles că sunt unele facultăți la care te duci doar la examene și înveți acasă ce ai de învățat.

| siriusblack98 a răspuns (pentru alindumitru083):

Ti am zis deja, exista doar doar IFR si ID care sa se plieze cat de cat pe ce zici tu. Facultatile nu au decat 3 metode de invatamant:
1. cu frecvență (IF)
2. cu frecvență redusă (IFR)
3. la distanță (ID)
Fara frecventa nu exista. Poti opta pentru ID si sustine doar examenele fizic ori poti sa le sustii si pe alea tot online. Cred ca ID ul este ce vrei tu.

| alindumitru083 a răspuns (pentru siriusblack98):

Eu dacă stau în București și vrea facultatea tot aici, pot să mă înscriu la ID? Mă gândeam ca se poate, doar în cazul în care stai în alt oraș.

| siriusblack98 a răspuns (pentru alindumitru083):

Merge, nu are treaba din ce oras esti ca nu exista limita de distanta. Toata chestia este sa fii pe faza ca locurile la ID sunt extrem de limitate. Eu anul trecut am vrut la o facultate tot asa la UniBuc dar m-am trezit cam tarziu prin toamna in sesiunea 2 de inscrieri si nu mai aveau locuri. Doamna de la secretariat mi-a zis ca au avut vreo 60 sau 63 de locuri ceva de genul si s au ocupat imediat.

| alindumitru083 a răspuns (pentru siriusblack98):

Ok, mersi mult!