| Anamariaebuna a întrebat:

Buna, ce nota ar trebui sa obtin la fiecare materie, la evaloarea nationala, nota minima pentru profilul stiinte sociale? dau funda!

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nota minima de la... evaloarea națională... difera de la liceu la liceu.

| Anamariaebuna explică (pentru Catrice):

Care este nota minima pe materie?

| lCupidon a răspuns:

Intrarea la liceu se face în ordinea mediilor, deci tu poți sa ai și media 7 si sa intrii, dar doar dacă restul are media mai mica
Sper ca ai înțeles care e treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu nu ai absolut nicio idee. Wow. Nu v-au zis la școală?! Nu exista o notă minimă. Poți să iei și 1 și cu 1. Iar de la 3 în sus sigur ești repartizat, la vreun liceu tehnologic. Evaluarea nu o treci sau o pici. Și nota minima de admitere depinde de liceu. Eu am intrat la științe sociale cu media 9, 06, altul la alt lucru a intrat cu 9, 50, iar altul cu 7, 40. Fiecare liceu are media lui in functie de ce oameni pun liceul ala pe lista.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de:
A) ce medii anuale ai avut pana acum
B) ce medie de admitere va avea liceul la care vrei sa mergi (sunt unele la care se intra cu 4 si altele unde se intra cu 9, ceva; te poti uita orientativ pe mediile de anul trecut, pe admitereliceu.ro si alegi judetul si pecializarea aleasa si vezi fiecare liceu si media pe anul trecut... sau astepti brosura de admitere din mai, unde daca nu ma insel apar si mediile de admitere preconizate pe acest an)
Daca ne dai mai multe informatii te vom putea ajuta mai mult...

| sierra1 a răspuns:

La ce liceu?

| Anamariaebuna explică (pentru sierra1):

Am intrat, nu mai conteazălaughing