| Seniorithabebi a întrebat:

Despre ce este vorba in profilul " stiinte sociale ". Ce medie ar trebui sa ai sa intri? La ce materie ar trebui sa inveti mai mult? Funda pentru cel / cea care imi raspunde la TOATE intrebarile.

Răspuns Câştigător
| OoOlivia a răspuns:

"Love" eu sunt la profilul stiinte sociale, trec cls. a X-a.Media difera in functie de liceu, asta nu mai tu poti sti mediile liceelor din orasul tau. Oricum profilul in general are o medie buna de admitere, in jur de 9. E un profil foarte echilibrat din punctul meu de vedere...Se bazeaza in principiu pe Lb. Romana, pe istorie, Lb. Straina( engleza) si logik in clasa. a Ix-a.( logica e o materie foarte frumoasa). La toate cele enumerate dai teza. In a x-a in loc de logica vei face psihologie, in a XI-a economie si in a XII-A Filosofie.Si la bac vei alege una dintre astea.In mare e un profil bun, eu una nu regret ca l-am ales.

1 răspuns:
| Ildiz a răspuns:

In primul rand media depinde de liceu.la asta nu pot sa iti rasphee hee dar stiu ca in general o medie putin mai mica decat cea de la celelalte profiluri(mate info,stiintele naturii).
In al doilea rand Trebuie sa inveti in special la istorie,logica/psiho, latina, romana.mai putin mate si celelalte stiinte exacte laughing. Ai si ore de desen si/sau muzica (depinde de liceu, le poti avea p amandoua sau doar p una si p cealalta in urmatorul an).
Funda?big grin