| papushikroz a întrebat:

Ce nuvele imi puteti recomanda scrise de B.S.delavrancea? Doar nuvele imi trebuie.Multumesc.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Semnificative sunt "Hagi Tudose" fiindca aduce in prim-plan tipul avarului si, sa zicem,"Zobie", reprezentativa pentru orientarea naturalista a autorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tu esti fata sau baiat,, ce nuvele imi puteti recomanda scrise de B.S.Delavrancea?,, ma lasi esti patetic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e giaba cafea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa nuvela a lui Barbu Stefanescu Delavrancea este "apus de soare".