| TanyaTanny a întrebat:

Ce se studiaza in a 12-a la mate, geografie, istorie, biologie si chimie? (in mare, de exemplu la geografie in a XI-a -geopolitica)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Programele acestor discipline - le găseşti la linkul :
http://programe.ise.ro/Actuale/Programeinvigoare.aspx

Toate cele bune!

| GeorgyGeoClau a răspuns:

Iti voi spune doar la mate si geografie (doar atat stiu): La mate vei avea parte de inele si corpuri (legi de compozitie, polinoame....nu stiu daca esti la stiintele naturii sau mate-info dar oricum e cam la fel) si integrale, iar la geografie vei face geografia fizica si politica a Romaniei si Europei si Uniunea Europeana. Sper ca ti-am fost de ajutor.