| Keisha a întrebat:

Buna
Colegiul national "MIHAI EMINESCU" IASI are filologie simplu?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Da, cel putin in seria mea au avut. De asemenea, filologie simplu in Iasi gasesti la Racovita, Cantemir, Alecsandri. La Negruzii e filologieintensiv engleza, la National e filologie intensiv germana sau intensiv franceza, iar la Ibraileanu e filologie intensiv-engleza sau filologie intensiv franceza. De asemenea, La Eminescu, pe langa clasa de filologie simpla vei gasi si clase de filologie intensiv engleza sau filologie intensiv franceza. Iti spun insa un lucru; clasele mai bune sunt cele la intensiv sau bilingv. Succes!

1 răspuns:
| beatrice9849 a răspuns:

Da