| larisa205 a întrebat:

Bună,cum a fost teza de clasa a 6-a? Ce subiecte ați avut? A fost testul 1 și testul 2?
Îmi puteți spune cum se procedează? Câte minute avem de rezolvare, cum se calculează, câte exerciții vom avea?
Este prima mea teza pe care o voi avea curand

9 răspunsuri:
| Marius2001Pop a răspuns:

Teza nu e cu nimic diferita de un test. Este efectiv un test a carui nota se trece cu rosu im catalog, nimic special.
Fiecare profesor isi face subiectele asa cum vrea el, din ce stie el ca v-a predat si pune punctajul cum stie el.
Tezele se dau intr-o ora, ca orice test.
Numarul de exercitii il alege profesorul. Fiecare teza e diferita de la scoala la scoala, de la profesor la profesor, numai el stie ce iti da.
Este efectiv un test, nu te speria.
Invata si vei lua nota buna!
Bafta multa!

| larisa205 explică (pentru Marius2001Pop):

Tu ce nota ai luat în teza in a 6-a?

| marrryya a răspuns:

Depinde de profesor. In general e un test normal, doar ca e dat din toata materia. E fix ca un test, nu te stresa. Daca nu v-au spus profesorii altfel nu difera nimic. (Noi am mai avut si teze de 3 ore de exemplu, teze pe acelasi numar sau pe 6 numere diferite sau chiar si teze de 25 de minute)

| larisa205 explică (pentru marrryya):

Cât ai luat în teza de clasa a6-a?

| marrryya a răspuns (pentru larisa205):

Chiar crezi ca mai stiu ce am facut acum cativa ani? (Bine, a sunat de parca am 100 de ani. Doar ca sunt la liceu si chiar nu mai stiu. Oricum nu prea conteaza asta... Stai calma, va fi bine. Mult succes

| Marius2001Pop a răspuns (pentru larisa205):

10 am luat in toate tezele de la gimnaziu, atat de usoare au fost.

| larisa205 explică (pentru Marius2001Pop):

Woooow

| Catrice a răspuns:

Pai cum prima teza, ce ai făcut la teza din a 5a?

| larisa205 explică (pentru Catrice):

Am fost în online