| Natassha a întrebat:

Cum este la proba orala la examenul la bilingv, engleza?
Adica o sa fim mai multi copii, intr-o clasa si o sa ne asculte pe rand? sau o sa intram singuri?

6 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

O sa fiti mai multi. Extrageti cate un bilet de pe masa, fiecare o sa aveti subiecte diferite, aveti 10-15 minute sa va ganditi si sa va asterneti ideile pe foaie, dupa care raspundeti pe rand, care cum vreti, care cum ati terminat de scris pe foaie.

| Eff a răspuns:

Nu intrati singuri. la mine au intrat cam 5 odata in clasa.
si ne-am ales subiectul, ne-a lasat vreo 10 minute si dupa ne-a intrebat cine vrea sa raspuna primul. si nu a vrut nimeni si ne-a luat in ordinea de pe lista.

oricum, o sa fie destul de usorhappy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohh... dar eu vroiam sa intru singura :-(, si am o intrebare, trebuie sa vorbim liber sau ei ne pun intrebarile, adica stiu ca pe foaie o sa avem intrebari dar vom tine o conversatie sau vom vrobi singuri? Lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu cum e. si proba scrisa si proba orala...ca marti dau examen si am niste emotii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel si eu tot marti dau examenul, dar mi-a spus prietenii ca nu este asa de greu si ca oralu te ridica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... din cate stiu eu la proba orala intram 5 in clasa, extragem cate biletel la intamplare cu text si intrebari, te lasa 10 - 15 min sa te pregatesti si apoi vorbesti big grin

si sa nu dai raspunsuri gen "Yes, it is", ci sa spui si u macar o propozitie dezvoltata, ca daca nu exista posibilitatea sa te mai intrebe ceva...

lasa ca vedem maine ce va fi laughing

bafta!