| ShadowOfDeath a întrebat:

Bună, cum pot să scap de furnicile din casă? Țin să mențin că nu știu de unde vin ele, este curată casa + am încercat și cu Spray Anti Insecte... HELP!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Ai vrut, probabil, să spui „țin să menționez".
„A menține" și „ a menționa" au sensuri totalmente diferite.
Încearcă cu acid boric, soluție.
50 de grame ( găsești la unele farmacii; costă doar cîțiva lei)) diluate într-un litru de apă caldă.
Zbați bine recipentul ( o sticlă de plastic) pînă ce s-au dizolvat complet cristalele de acid boric.
Pui soluția într-un recipient pulverizator ( din alea care sunt cu soluții pentru spălat geamurile).
Nu încerca să apelezi la instrumentul acela pentru care se face reclamă la TV-uri. Cel pe care îl pui într-o priză și adică ar emite unde electromagnetice care alungă insectele din casă.
E doar o escrocherie.
Nu are nici un efect care să ajute la așa ceva.
Încearcă așa cum ți-am spus eu.
Baftă!