| DariuMihai2 a întrebat:

De la ce liceu din Constanta poti iesii barman sau ajutor de barman?

Funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De la nici un liceu ( din ţară ) NU ieşi cu "calificarea" de barman/ajutor de barman!

Poţi să te înscrii la specializarea Turism şi alimentaţie ( sau, eventual, Comerţ ) la Colegiul Comercial "Carol I" Constanţa sau la Grupul Şcolar Economic "Virgil Madgearu" şi apoi te vei putea angaja ( dacă găseşti loc ) pe acest post.
http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/CT/lic/128/

http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/CT/lic/110/

Ori, poţi face ORICE liceu/specializare şi apoi faci un CURS de barman :)

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Barman nu este o meserie cu care iesi dintr-un liceu, fie el si tehnologic, meseria asta se îvata in urma unor cursuri pe o perioada determinata de scoala respectivă.

| ɹαℓυ a răspuns:

Orice liceu. Iar dupa liceu faci niste cursuri pentru aceasta specialitate.