| IftimiSebastian a întrebat:

Buna dimineata! Am un sistem audio 5+1 Genius dar nu stiu cum sa conectez saltelitii pe el. aveti idee multumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Satelitii, au fire care se conecteaza in spatele sistemului unde scrie speakers, pui firele rosii in clemele rosii si firele negre in clemele negre, daca firele satelitilor sunt dintr o singură culoare gri de exemplu atunci firul din partea dreaptă este plus si il conectezi in clema roșie pe care scrie plus, si celalat fir il conectezi in clema neagră pe care scrie semnul minus, si asa faci si cu restul satelitilor ai 4 sateliti plus subwooferul.

| andreyksd a răspuns:

Ce model este, fi mai explicit ca genius are multe modele si totusi cam toate au mufe in spate foarte simple