| Winepress a întrebat:

doresc sa ma duc la Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei din Cluj si as vrea sa stiu, aicea sunt profile diferite? de exemplu, daca intru, trebuie sa-mi aleg un profil anume?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Specializarile (la Electronica aplicata sau la Tehnologii si sisteme de telecomunicatii ) se vor face incepand cu anul III de facultate--- deci, si alegerea va fi tot dupa anul II. Vezi in link: http://etti.utcluj.ro/oferta-educationala.html

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sunt mai multe specializări!

"Repartizarea pe specializari

Studenții anului II, admisi la Domeniul "Inginerie Electronică și Telecomunicații" trebuie să opteze pentru una din cele două specializări pe care doresc să le urmeze începând cu anul III:

>> Electronică Aplicată;

>> Tehnologii şi Sisteme de Telecomunicaţii.

Planurile de învățâmânt ale acestor specializări pot fi consultate aici

Repartizarea studenţilor la cele două specializări se realizează în funcţie de media generală a primilor 2 ani de studii şi opţiunile exprimate de către fiecare student. Studenții care nu îşi exprimă opțiunea, vor fi repartizaţi din oficiu." - SURSA :
http://etti.utcluj.ro/oferta-educationala.html

Toate cele bune.