| JomelaMaya a întrebat:

este vreun student la UBB - Facultatea de matematica informatica - sectiunea informatica pe aici? As avea o intrebare. Pentru admitere ce probleme recomandati sa rezolv, cu exceptia celor date in anii anteriori? Vreau sa ma pregatesc si sa intru, fara a face ore in particular. Mentionez ca sunt la profil de mate-info, deci stiu teoria si in mare sa rezolv probleme, dar de o dificultate medie, as zice, fata de cele de la UBB si as vrea sa ma perfectionez.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu spui ce proba de admitere vei alege ( matematica sau informatica)caci, din informatiile mele destul de recente(iulie 2016), chiar daca optezi pentru domeniul informatica, poti alege intre cele doua probe de concurs. Iti sugerez sa sa reformulezi intrebarea si sa o postezi din nou--- poate vei avea norocul sa-ti raspunda vreun boboc la UBB- fac. de matematica informatica!