| PussicatDolls a întrebat:

Buna happy Eu am mai scris cateva carti pana acum. Cea mai mare are 104 pagini si cea mai mica 74. happy As vrea sa incep una noua, dar vreau sa fie stiintifico-fantastica. big grin Eu ma gandeam la titlul "Trandafirul Salbatic" kiss Voi aveti si alte idei? Multumesc si cele mai frumoase, funda! big grin

7 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Te sfatuiesc ca mai intai sa scrii respectiva carte, iar dupa aceea sa-i gasesti titlul. daca ai niste idei pe care le vei dezvolta pe parcursul cartii, ar fi pacat sa pui deja un titlu, iar apoi sa fii nevoita sa nu deviezi de la subiect. probabil vei avea idei noi pe parcurs, de aceea e mult mai indicat ca la final sa cauti titlul care defineste cel mai bine tot ceea ce ai scris.
bafta!

| Remus13 a răspuns:

Eu, n-am scris carti, dar la scoala cand ne pune sa facem compuneri la romana, engleza si franceza intai scriu continultul compunerii pe urma ii dau un titlu potrivit. Asa sa faci si tu cu, cartea pe care o vei scrie. Mult succes PussicatDolls.

| geogas a răspuns:

Hmmmm. SF zici aaa.Pai ia pune si tu,,O usa a necunoscutului" s-au,, Portalul " s-au,, Peste timp" FUNDA?

| Fineness a răspuns:

Daca e cartea TA, de ce intrebi TPU?

| indiaqueen a răspuns:

Eu as numi-o "printul dragon''.Eu scriu o carte si este tot sf dar se numeste ''fantomele din casa de peste drum'' si a doua ca continuare a celei dintai se va numi ''un sfarsit tragic'' funda?

| corolav a răspuns:

E cumva cît se poate de normal ca mai întîi să scrii cartea și apoi să-i dai un titlu.

| HiperSoul a răspuns (pentru indiaqueen):

Indiaqueen-nu te sfatui sa dai titlu la carte un sfirsit tragic, astfel lumea deja stie ca sfirsitul e trogic si nu o vam citi cu nteres.