| sandra12345 a întrebat:

imi puteti da va rog o compunere de primavara? una de vara, iarna si una de toamna. e urgent mersi mult.

7 răspunsuri:
| sonia_3318 a răspuns:

Pai eu sunt campioana la conpuneri am premi internationale
E usor te poti gandi la iarna la fulgi de nea ce se astern pe plapuma cea intinsa a zapezi de sunetul vantului printre crengile golase ale copacilor
Toamna poti vorbi despre frunzele rebele care se desprind de mama lor si formeaza un covor mai mereu si apoi despre copii care merg la scoala
Primavara de florle cele frumos mirositoare de albinele care muncesc cu spor la fabrica de miere
Vara de soarele arzator care ne bucura si care ne umple zilele de distractie pe la mare ori la padure

Poti scrie multe multe ce rost are sa furi alte conpuneri te furi pe tine daca faci asta asa ca lasati imaginatia sa zburde si sa descopere cele mai ascunse cotloane ale conpuneri eu prefer iarna si primavara si vara si toamna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu si imi trebuie si mie urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Suna la nr de telfon 0748625539

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ! Suna la nr de telfon 0748625539

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cauta pe conpuneri primavara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei vreau si eu o compunere de toamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie URRRGENTTTT cel tarziu pe duminica va implor nu e pentru tema ca nu-i pentru mine ca pentru sorame i in clasa a treia si nu stiu ce s-a intamplat ca nu-mi merge intrebarea nu se posteza si eu nu o pot ajuta ca eu plec luni din tara si parinti-s la lucru ajutorrrrr

apropo de iarna i trebuie!