| diana2717 a întrebat:

Imi puteti spune ce manuale/carti trebuie sa am/sa citesc in anul 1 daca ma duc la facultatea de psihologie?

Răspuns Câştigător
| eualina a răspuns:

Depinde de fiecare profesor in parte.ei o sa ti propuna o bibliografie.in general lucrarile de introducere in psihologie.un dictionar de termeni specifici.care e foarte util odata citit.asta pentru pregatire. apoi vei avea manuale la fiecare materie(statistica.neuropsihologie.psihologie experimentala.istorie.