| AnaMM a întrebat:

Imi puteti spune va rog care sunt facultatile de limbi straine din Bucuresti? Multumesc! : )

1 răspuns:
| 17Ioana a răspuns:

Facultatea de Inginerie în Limbi Străine (FILS) din cadrul Universităţii Politehnice din Bucureşti
Facultatea de Administrarea Afacerilor cu predare în limba engleză/franceză sau germană, de sub cupola ASE Bucureşti
Facultatea de Inginerie în limbi străine (FILS) din cadrul Universităţii Tehnice de Construcţii Bucureşti (UTCB).

Specializările în limbi străine ale Universităţii din Bucureşti
Specializarea Fizică în limba engleză şi specializarea Ştiinţe Politice în limba engleză ori în limba franceză sunt programele de studii de licenţă organizate de Universitatea din Bucureşti

Sfatul meu, daca chiar vrei sa inveti o limba straina, cauta o facultate unde sa nu se puna accent pe istoria limbii respective, ci sa faci practica. La universitate a Bucuresti, la Studii Iudaice de exemplu, se pune foare mare accent pe istorie si nu pe limba propriu zis
Succes!