| DorinelCabari a întrebat:

Buna,in 2 zile am bacul la biologie vegetala si animala si nu sunt sigur de un lucru la problema aceea de la subiectul II cu gametii.
Cand parintii au dublu caracter heterozigot,schema aceea cu f1, f2,gameti etc. se face la fel ca cea cand au dublu caracter homozigot? Daca nu, cum se face schema cand au caracter dublu heterozigot?

1 răspuns:
| mamaluicprian231 a răspuns:

Frate miu nu a luat bacu. E pe tir. e foarte fain, ma duc cu el in vacanta prin danemarca si Germania. A facut accident saptamana trecuta