| rumi36 a întrebat:

Bună,în curand o să trebuiasca sa sustin examenul de evaluare nationala.
As vrea sa optez pentru un liceu bilingv si am auzit ca, spre exemplu la liceele vocationale poti intra daca iei probele chiar daca ai luat nota mica la examen, se procedeaza la fel si la liceele bilingve?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La toate liceele se procedeaza la fel, se intra in ordinea mediilor, iar cei care au note mici ajung la liceele slabe, inclusiv la liceele bilingve.

Iti dau un singur sfat care te poate ajuta:
Nu mai pierde noptile pe internet fiindca creierul tau nu mai da randament, nu mai asimileaza cunsotinte, nu mai poti invata normal si sanatos si evident nu ai sanse sa iei note mari la admitere.
Culcarea trebuie sa fie la ora 10 seara!