| Petronela a întrebat:

Intrebare pentru cei care au terminat anul acesta clasa a 8a:La ce licee vreti sa intrati? Spuneti-va parerea atat despre respectivul liceu cat si despre alte licee. P. S:Licee din bucuresti.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| aиdяaaa●• a răspuns:

Bunaaa:*!
Eu sper sa intru la Nicolae Iorga, la socio. Mi se pare destul de OK liceul(din toate punctele de vedere)si mi-as dori sa intru acolo, avand in vedere ca am si medie ca sa pot intra.Nu stiu insa mare lucru despre elevii si profesorii de acolostraight face. Doar din vedere stiu cativa elevi si am auzit catev ceva despre anumiti profesoribig grin
Ce pot sa mai zic despre alte liceethinking
Despre liceul Constantin Brancoveanu pot comenta cate ceva pentru ca e la mine in cartier. Mi se pare un liceu in care elevii sunt lasati sa faca ce vor(nu mai mentionez treaba cu fumatul in baie, pentru ca asta se practica in multe licee/scoli). Profesorii au un comportament pe masura, din cauza elevilor care sunt foarte obraznici; unii nici nu vin la ore...
In Caragiale si Jean Monnet am auzit ca sunt multi drogati.Atunci cand am vizitat liceul Caragiale la Ziua Portilor Deschise mi s-a parut un liceu obisnuit(bine, am vazut decat o parte a liceului, ca doar nu ne duceau acolo sa vedem cum se drogheaza si fumeaza lumeahee hee).
De Vlahuta ma auzit ca cica se dau banii acolo, in caz ca n-ai chef de scoalahee hee
Neculce mi se pare un liceu la care trebuie sa inveti foarteee multstraight faceMadgearu la fel(mi se pare si foarte strict, avand in vedere ca au camere de filmat si in clase...).
Mi-as fi dorit sa stiu mai multe despre:liceul George Calinescu si C.A.Rosetti(daca stii ceva despre ele, lasa-mi si mie un mesaj:*)
Asta e tot ce stiuhappy
Banuiesc ca si tu ai terminat a 8-a, bafta cu intratul la liceu si iti doresc sa nu intrii intr-un liceu in care predomina cocalarii, pitzipoancelechatterbox:*

6 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Rosetti love struck

| kayla a răspuns:

Moisil

| Miruna3094 a răspuns:

Iulia Hasdeu.
Mi se pare ca este un liceu fara prea multe fite.
Si ajung repede la el

| AlexSala a răspuns:

Prima optiune lovinescu, a 2'a t. v. Acu' mi'as fi dorit se le fi pus invers.

| ßεℓℓª a răspuns:

PAi...preferintele mele sunt CCF si Grivitarolling on the floor).

| Adrianovic a răspuns:

Buna.eu vreau sa intru in Matei Basarab sau Spiru Haret, stau f aproape de Basarab si daca mai e cineva din liceu sa care vrea sa intre PM... ziceti-mi si mie cum e big grin