| Madalina_4144 a întrebat:

Legat de evaluare, la subiectul 2 am gresit la exercitiul 2. Stiu ca a fost usor, dar m-am grabit. Am scris enunturi in care am mentionat ce trebuia in loc sa numesc numele autorului si titlul textului. O sa-mi scada tot punctajul nu?:-s sad

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Pai daca scrii ceva gen: Numele autorului este... iar titlul este..." ce dracu' sa iti scada? straight face

| purplerainbow a răspuns:

Din pacate, da, o sa iti scada 6 puncte. Baremul evaluarii il gasesti pe edu.ro si vezi acolo ce ai mai gresit si cam cat poti sa iei. Si eu am dat astazi evaluarea. Succes la cea de miercuri!

| Veverita a răspuns:

Dasad

| Emma_5696 a răspuns:

Da.sad daca nu ai scris " Emciclopedia lumii vii " si autorul " Tudor Opris" nu iti puncteaza nimic happy

venea 3 puncte pentru titlu si 3 pentru autor sad

| Ella3133 a răspuns:

O da iti scada thinking

| MamaOmida69 a răspuns:

Si eu am dat azi examenul. profesorii cand corecteaza se uita pe un barem special si cele 6 puncte sunt impartite diferit. poate daca ai scris ceva pe`aproape iti va puncta totusi. ceva

| behappy a răspuns:

Eu am scris :Numele autorului este "Tudor Opris" iar titlul este "Enciclopedia lumii vii." Eu zic ca e bine si ca nu o sa imi scada.Profa de romana ne zicea ca e mai bine dca scriem asa.ca primim puncte pentru redactare sau ceva de genu`. Succes!

| Daliutza a răspuns:

Pai cam da.sau poate nu da era de specificat autoru si titlul

| InGErAsHFaCutPraF21 a răspuns:

Nu totu dr 6 p.