| Marck94 a întrebat:

Buna lumea! Cum as putea sa invat in domeniul operator calculator, ce sarcini am ca operator calculator? Va multumesc. happy

1 răspuns:
| Mayar a răspuns:

Http://www.biroupeplaja.ro/......reelancer/

de la o relcama la cursuri pentru operator calculator iti prezint ce inseamna operator calculator :
" Cursul de Operator Calculator - Introducere Prelucrare si Validare Date isi propune sa va pregateasca cu succes pentru ocupatia de operator calculator introducere, validare si prelucrare de date, cat si pentru folosirea eficienta a calculatorului in activitatea zilnica.
Plecand de la cunostinte de baza, care privesc componentele calculatorului si comenzile din sistemul de operare Windows 7, cursul va ajuta sa dobanditi competentele de a (tehno)redacta un document (Microsoft Word 2010), de a realiza calcule complexe (Microsoft Excel 2010), de a crea si gestiona o baza de date (Microsoft Access 2010), de a face prezentari business (Microsoft Power Point 2010), de a naviga pe internet si de a comunica prin intermediul postei electronice (e-mail, Messenger, Skype). "

Practic, tot ce stie un adolescent sau un tanar in his early 20s.
cu pachetul Microsoft lucrezi la scoala - generala cel putin, iar cum sa navighezi pe internet stie toata lumea. Cam ce ar presupune un curs de ECDL sa zicem. deci e ceva banal.

Cum sa inveti? Pai, in cazul in care nu ai prins cand s-a predat asta la scoala, poti cauta e internet foarte simplu si inveti de acolo, gratis, fara sa platesti nimic