| babylove_4189 a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste date despre austria.nu am gasit nicaieri nici pe google, nici pe wikipedia...imi poate spune cineva superstitiile din aceasta tara sau ce miracole au avut loc pe acolo?laughingstiu ca suna ciudat dar asta e scoala din ziua de azilaughingmersi

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Contrar aparenţelor, australienii sunt un popor spiritual a avut loc cu convingeri profund. În timp ce doar un număr mic poate fi prezent la biserici, temple, sinagogi, halele de rugăciune, locurile sacre,, moschei catedrale, bazilici, capele, pagode, altare şi cuiburi, practica majoritatea natural mai multe forme de cult, mai aproape, în esenţă, cu cele urmată de aborigen strămoşii noştri, intenţia de a tăia elanul, ghinion rău şi calamitate.

În Worlde Olde aceste practici au fost etichetate ca vrăjitorie superstiţioşi, dar aici ele sunt văzute mai mult ca "lucrurile ëcommon sens" atitudinile concepute pentru a păstra ordinea de ënatural.

Olde superstitii Worlde sunt: Nu deschideţi niciodată o umbrela in casa. lemn secţii Atingerea off rău. Un vârf de cuţit de sare peste umeri păstrează dezastrul de la golf. Spunând "Ploaie, ploaie, du-te departe, veni din nou o alta zi" asigură, vreme însorită luminoase.

superstitii australiene sunt: planuri pe termen lung tenta soarta. Nu recunosc într-o ambiţie. Făcând dvs. secţii cel mai bun personal off rău. Pregătirea pentru viitor vrăji ghinion.

Planuri pe Termen Lung tenta Fate

Conform acestei convingeri profund deţinute, trebuie să facă mereu planuri pe termen scurt, deoarece planuri pe termen lung sunt sigur că nu lucra. Ca o oglindă de rupere şi provoacă şapte ani ghinion, a face planuri pe termen lung s-ar putea chiar de presă al forţelor malefice. La urma urmei, cand faci planuri pe termen lung, luaţi zei pentru acordate. Si din moment ce zeii ura care trebuie luate pentru a acordat, cele mai multe australienii vor şurub sus o parte din faţa lor, la simpla menţiune de planuri pe termen lung şi rosti în tonuri umile:

"Cine ştie dacă voi fi chiar în jur de luni timp de şase! Nu că am chiar şi de numărare pe ea afara de aceasta, probabil, nu se va întâmpla oricum."

Aceasta se face, se pare, în scopul de a restabili armonia cosmică zdrobit de individ încrezut care ar fi putut uitat exact care este seful de al cincilea continent.

În cazul în care prin unele supraveghere australienii sa va feriti de departe în procesul de luare a ajunge scheme de atunci ei ştiu cel mai bine este pentru a îndepărta pericolul inerent prin rostirea incantaţii imediat:

"Desigur, eu sunt pregătit să-l picătură în orice moment. Sunt un realist, nu voi fi dezamăgit dacă nu aceasta nu rezolva Să recunoaştem, ai putea ieşi şi a obţine lovit de o maşină."

Se presupune că astfel de moment incantatii sunt rostite, zeii forţelor ënatural "la locul de muncă aici, va avea milă de Planificatorul de mica patetic şi lasă-l să alunece sau prin intermediul ei strict echipaj cabinelor de taxare stabilite de-a lungul autostrada super cosmice.

Niciodată nu recunosc că ambiţiile dumneavoastră

Americane, germane şi Statele Unite ale Americii sportivi de multe ori iubirea pentru a ieşi acolo şi să vă spun că ei doresc cu disperare sa sparga înregistrările. Ei vă spun acest lucru din nou şi din nou, şi, adesea, discuta în detaliu ceea ce preparate sunt angajate în atingerea obiectivelor acestora, cum ar fi angajarea la serviciile unui psiholog, se îmbarcă pe unele glucide noi dieta minunat, sau care practica un plus şaptesprezece oră pe zi.

Australienilor cred că vorbesc ca acest lucru ar putea dovedi periculos şi deranja zei, pe care ei încearcă să împace sau împăca cu adevărat nu discutarea ambiţiile lor cu nimeni.

Pericolul pe care sperie toată lumea este că, dacă aveţi cumva păcăliţi în admiterea real obiectivele dvs., sau în spunand "Vreau să mă duc acolo şi a obţine acest titlu, medalie, înregistrare, şi voi fi foarte dezamăgit dacă nu se poate obţine, "apoi zeii care surprinde acest tip de lauda ar putea cu uşurinţă alb-furnică întreaga întreprindere. Deci, oamenii cred că o idee bună să adăugaţi rapid:

"Să vedem ce se întâmplă pe zi. Este scris în poala zeilor poate. Am face numai personal meu cel mai bun."

Cel mai bun personal

Echivalentul australian al bat pe lemn. Atâta timp cât vă spune că faci cel mai bine ëpersonal "sunteţi evitarea dezastru de a face zeilor simţi că eşti prea plin de tine.

Pregătirea pentru viitor vrăji ghinion

De exemplu, cumpararea de înmormântare pachetul dumneavoastră poate însemna o catastrofă foc sigur. "Ce se întâmplă dacă preţurile de funeraliilor final până vine jos?", "Ce se întâmplă în cazul în care compania se încheie până faliment?" sau chiar "Ce se întâmplă dacă eu nu mor?"
astea sunt superstitiile, iar miracole nu prea au fost acolo.decat medicinale

| babylove_4189 explică:

Mersi mult ca ai incercat sa ma ajuti dar faza e ca eu trebuie sa scriu despre austria nu australiasad.:*