| biancatwt7 a întrebat:

mai am 2 ani si termin liceul.Mai departe as vrea sa merg la facultate la limbi straine in timisoara. ce parere aveti? care ar fi avantajele si dezavantajele? mersiii:*:*

2 răspunsuri:
| LolekBolek a răspuns:

Daca asta vrei sa urmezi in viata, e ok, mie engleza imi place, dar franceza mi se pare jegoasa rau, si din traduceri se fac bani frumosi, deci e bine

| BeatriceBiaa a răspuns:

Daca te pricepi la limbi straine si tie iti place.e ft bine ca te duci la facultate in Timisoara,am auzit ca este o fac buna, iar dupa ce terminin poti sa-ti cauti un job in domeniu, daca crezi ca te descurci si faci fata te poti face profesoara de lb straina sau tranzlator... sunt mai multe posibilitati de care trebuie sa te interesei si sa vezi care ti se potriveste.