| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Fostul ma tot ameninta ca-mi face dosar penal doar pentru ca am fost rea cu el cateva luni.
Insa n-am facut totul de nebuna. El imi răspundea si ma provoca intr-un fel, de parca ma manipula. Nu e ok, ma simt agresat emotional si mai am si sesiune

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Halucinezi.
Mie imi dai semne de schizofrenie... trebuia sa ma anunti mai din timp.

30 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai esti ori baiat ca sa te "simti agresat", ori fata ca sa te simti agresata?

Dosarele penale se fac numai pe motive serioase, nu pe idei tampite ca daca s-a uitat vanzatoarea urat la mine, gata ii fac dosar penal... e patetic.
Si stii ce e si mai patetic? Faptul ca tu nu stii asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

In acel context se zice "idei", nu "ideii". Si nu e nimic "patetic" aici.

Persoana care a pus intrebarea spune ca e amenintata cu un dosar penal pentru ca a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva.
N-ai de unde sa stii tu ca nu e vorba de nimic serios. N-ai de unde sa stii tu ca nu stie ca dosarele penale se fac numai din motive serioase.

Mai usor cu clanta aia, catelus rational ca un biscuit. N-ai tu niciun motiv sa-i vorbesti de sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce pot sa fac? Am vorbit urat, da...dar nu m-am putut abține in acel context in care si el imi vorbise la fel. Doar ca eu nu sunt o nebuna sa păstrez mesajele vechi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ii spui nimic si il lasi sa te ameninte cu dosarul penal pana se satura sa vorbeasca singur. Intreaba si la Legislatie, Politic & Social si da mai multe detalii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculti Gojira?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da, de ce?

| JicaContra a răspuns:

Dosar penal se face pentru fapta penala
asta inseamna ca tu l-ai lovit si el poate sa dovedeasca
SI NICI ATUNCI, pentru ca, cand e vorba de conflict casnic, NIMIC NU POATE FI DOVEDIT

deci, fostul are chef sa te sperie si tu pui botul
spune-i ca TU ii faci plangere penala ca a fost violent si te-a amenintat

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate.
Numele tau imi amintise de o piesa de la ei.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

In privinta greselii gramaticale, anunt ca am modificat, mersi.

Persoana in cauza spune ca este doar amenintata cu dosar penal, nu si ca a mai facut ceva, nu stiu unde ai citit tu asa ceva. Oricum, n-am de unde sa stiu daca a facut altceva DACA persoana NU a mentionat NIMIC.

Este strict problema ta daca tu crezi ca ii vorbesc de sus, ori sunt la un nivel al marii mai mare, ori nu intelegi ironiawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu, lol
Au foost doar vorbe aruncate la cearta, nimic altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

"Persoana in cauza spune ca este doar amenintata cu dosar penal, nu si ca a mai facut ceva, nu stiu unde ai citit tu asa ceva."

Nu, nu spune ca e doar amenintata cu un dosar penal. Spune ca e amenintata cu un dosar penal pentru ca a fost rea si mai adauga si ca ceea ce a facut, n-a facut degeaba. Am citit asta acolo unde puteai sa citesti si tu: "fostul ma tot ameninta ca mi face dosar penal doar pentru ca am fost rea cu el cateva luni Insa n am facut totul de nebuna".

"Oricum, n-am de unde sa stiu daca a facut altceva DACA persoana NU a mentionat NIMIC."

Altceva, pe langa ce? Hotaraste-te, a facut pana la urma ceva, ca sa mai faca si altceva?

"Este strict problema ta daca tu crezi ca ii vorbesc de sus, ori sunt la un nivel al marii mai mare, ori nu intelegi ironia"

Am fost destul de clar in privinta nivelului la care ai fost cand i-ai raspuns.

Explica-mi si mie despre ce ironie vorbesti.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dosarele penale se fac numai pe motive serioase, nu pe idei tampite ca daca s-a uitat vanzatoarea urat la mine, gata ii fac dosar penal... e patetic.
Si stii ce e si mai patetic? Faptul ca tu nu stii asta."

Cersesti atentie pe lucruri patetic de marunte, sper c-ai observar deja asta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta, n-o lua personal, dar tu chiar nu poti sa folosesti logica elementara.
Dosar penal se instituie pentru chestii mai grave, de la loviri incolo. Injuriile si "nepurtatul frumos" nu se incadreaza... dar tu pui botul si iti place asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Te cred ca in mintea aia a ta de catel din biscuiti ai impresia ca atunci cand se leaga cineva de tine, o face ca sa se bucure de atentia ta. Ti se potriveste perfect poza cu cainele cu limba scoasa si expresia talamba pe fata.

Permite-mi acum sa-ti explic cum stau lucrurile in realitate: In realitate esti incapabil sa judeci corect un text simplu de 30 de cuvinte. Si nu e deloc ceva marunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu nu pot in conditiile in care fostul meu are pile peste tot si ma sperie

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Man,ea n-a zis c-a mai facut altceva pe langa c-a fost "rea". Lol rolling on the floor ce terminat de viata esti daca te ei de username sau avatar, pe bune, realizezi ca nu mai suntem la gradinita, da?

"Persoana care a pus intrebarea spune ca e amenintata cu un dosar penal pentru ca a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva."
NU a spus asta, nu a spus ca a mai facut si altceva. Vorbim limba romana sau vrei sa-ti pictez ca sa-ntelegi?
Ea cand spune "Insa n am facut totul de nebuna." se refera la cearta, nu c-a mai facut ceva.
Pana la urma de asta ma si freci la cap, este strict greseala ta c-ai inteles altceva, clar? Destul de clarwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Am spus:
"Persoana care a pus intrebarea spune ca e amenintata cu un dosar penal pentru ca a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva."

Nu reiese ca am spus ca a mai facut altceva pe langa ca a fost rea. Formularea e "a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva", si sensul ei e acela de a scoate in evidenta faptul ca autoarea intrebarii a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva, care rezulta din "Insa n am facut totul de nebuna".

In continuare raspunsul tau basinos nu e justificat, tocmai pentru ca autoarea intrebarii nu a spus la inceput decat ca a fost rea. N-aveai de unde sa stii tu in ce consta rautatea ei, n-aveai de unde sa stii tu ca nu era vorba de ceva serios, n-aveai niciun motiv sa improsti tu cu "patetic", cuvant, care, apropo, nu inseamna ce crezi tu ca inseamna. Ti-e clar?

Vorbim amandoi aceeasi limba, cu diferenta ca tu nu prea intelegi si nu judeci corect ce citesti. Crezi c-o reusesti daca pun niste emoticoane handicapate laughing happy rolling on the floorwinking?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand termini de fumat iarba, sa-mi spui si mie.

"Nu reiese ca am spus ca a mai facut altceva pe langa ca a fost rea. Formularea e "a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva", si sensul ei e acela de a scoate in evidenta faptul ca autoarea intrebarii a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva, care rezulta din "Insa n am facut totul de nebuna"."
Fix aici gresestihee hee clown pig loser tongue wave chatterbox oh go on not worthy thinking applause rolling on the floor
Ea a zis ca nu a mai facut nimic altceva.
Daca ai mai fi citit continuarile, ai fi observat rapunsul ei:
"în 14 Iunie | A99deea explică (pentru CookieDog):
Nu, lol
Au foost doar vorbe aruncate la cearta, nimic altceva"
Deci NU a *facut* ALTCEVAwinking dancing bee applause

Acum n-ai de ce sa mai plangi ca nu ti-a zis ea ca a facut sau nu pentru ca... a spus, mai citeste inca o data.
Mna, am crezut ca l-ai citit deja si-am zis sa vad pana unde ajungi cu aberatiile.

Sper sa rectifici asta, nu da bine la conduita si la contiinta moralawinking no talking yawn
"Vorbim amandoi aceeasi limba, cu diferenta ca tu nu prea intelegi si nu judeci corect ce citesti."

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Bai dar esti batut rau de tot in cap. Mai esti si amuzant cum imi vorbesti mie de conduita cand tu ma ataci in cel mai unsuros mod cu putinta. Dar in mare parte esti doar batut rau de tot in cap.

Dupa ce iti explic nu am spus ca a mai facut ea altceva ceva pe langa ca a fost rea, tu vii cu chestia asta: "fix aici gresesti".

Ce dreacu gresesc daca n-am spus ca a mai facut altceva pe langa ca a fost rea si "ea a zis ca nu a mai facut nimic altceva"?

"Daca ai mai fi citit continuarile, ai fi observat rapunsul ei:
"Nu, lol
Au foost doar vorbe aruncate la cearta, nimic altceva"
Deci NU a facut ALTCEVA"

Ce tot insisti sa-mi spui ca nu a facut altceva dupa ce ti-am explicat ca n-am spus ca a mai facut altceva?

Crezi ca faptul ca a precizat ulterior in ce a constat rautatea ei inseamna ca ai avut dreptate sa-i raspunzi cum i-ai raspuns la inceput? N-ai avut. N-aveai de unde sa stii tu ca era vorba doar de "vorbe aruncate la cearta", n-aveai niciun motiv sa arunci tu cu "patetic", pentru ca ai auzit tu ca e foarte de rau sa fii patetic. Ti-e clar acum?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

UNDE ai spus ca nu ai spus ca ea a mai facut altceva daca TU ai spus asta:
"Persoana care a pus intrebarea spune ca e amenintata cu un dosar penal pentru ca a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva"? applause confused dancing
" si mai spune si ca a facut ceva" wave

Zici ca ai legaturi de sange cu fanaticii religiosi de se contrazic intre ei... si tot ei au dreptate... al dracului yawn rolling eyes chicken

Mai nou te atac in moduri slinoase... pai sry sa-ti zic, dar te inseli. Vreau sa vad de ce o tii ca da, ca nu, ca te atac slinos... pana la urma eu n-am recurs la cuvintele tale. Doare ironia cumva? Pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce intrebare idioata: "UNDE ai spus ca nu ai spus ca ea a mai facut altceva daca TU ai spus asta:"
Cum adica "daca"?

Chiar aici ti-am explicat:
"Nu reiese ca am spus ca a mai facut altceva pe langa ca a fost rea. Formularea e "a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva", si sensul ei e acela de a scoate in evidenta faptul ca autoarea intrebarii a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva, care rezulta din "Insa n am facut totul de nebuna"."

Ti-am zis ca nu intelegi ce citesti.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

"si sensul ei e acela de a scoate in evidenta faptul ca autoarea intrebarii a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva"

Omule, citeste ce scrii.
"Nu reiese ca am spus ca a mai facut altceva pe langa ca a fost rea."

"Formularea e "a fost "rea" si mai spune si ca a facut ceva", si sensul ei e acela de a scoate in evidenta faptul ca autoarea intrebarii a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva, care rezulta din "Insa n am facut totul de nebuna".""

Citeste cu voce tare amblele fraze.

In prima zici ca nu, in a doua spui ca are desinente ca da, te hotoarasti azi sau maine?

Aplica, daca tot imi zici ca nu inteleg ce citesc, sugestiile proprii, ti-ar prinde (extrem) binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Completa: A adauga pentru a fi complet.
https://dexonline.ro/definitie/completa/1072991

"a completat ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva" e acelasi lucru cu "a adaugat pentru a fi complet ce a zis, anume ca a fost rea, cu facerea a ceva".

In ambele cazuri e vorba de oferirea unui detaliu vag despre ce a insemnat rautatea ei. Facerea a ceva nu era ceva diferit, in plus, pe langa acea rautate, era tocmai esenta rautatii.

Tot nu mi-ai spus daca ti-e clar ca n-aveai niciun motiv sa-i lasi tu raspunsul de la care a inceput totul. Deci, ti-e clar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Vai, mi-ai votat raspunsurile. Te-ai hahait spre mine.

Impresionant cum ai reusit sa te retragi chiar mai tantalau decat ai fost atunci cand ti-ai facut aparitia, si convins in mintea aia a ta ca daca ti-am atras atentia ca judeci prost, am facut-o asa ca sa am parte de atentia ta.

Ce usor trebuie sa fie sa fii tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

M-ai prins pana la urma. Cred ca n-aveam cum sa pacalesc un barosan ca tine. Adevarul e ca de la bun inceput n-am vrut decat sa ma bucur de atentia ta. Mai am si alte tipuri de probleme, evident. Nu e ca spui tu tampenii.

Nu ti-e greu, barosane, sa traiesti in lumea asta in care isi doresc cu totii sa se balaceasca in maretia atentiei tale, sub pretextul ca spui prostii? Nu ti-e greu sa ii prinzi de fiecare data?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Păstrează pentru tine.
Desi stiu ca falsifici "scuzele", "degeaba iti mai ceri scuze daca omul este deja impuscat"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dosar penal poate să îți facă pentru o infracțiune înscrisă în codul penal, dovedită cu probe sau cu martori.

| Donsavas a răspuns:

Pentru asta trebuie sa te reclame nu sa te șantajeze

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Taci ba draeq nu vezi ce fata ai?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fata am?