| onyka a întrebat:

O poveste mai complicata dar cu o intrebare simpla si cu un raspuns greu de dat. Incepe cam asa: sunt in clasa a 8-a si dupa cum stiti urmeaza evaluarea nationala, terminarea cursurilor(mentionez ca eu sunt la o scoala din Navodari jud Constanta) invat bine medii de 9 si ceva in evaluari sper si cred ca o sa iau o nota buna. Ok totul bine si frumos pana aici.Nu eram foarte sigura de liceul la care vreau sa dau si anume Calinescu la profil de limbi moderne. Eu stau aproape de scoala fac 7-10 minute pana la scoala.Imi este usor cand m-ai uit un caiet sau ceva sa trag o fuga pana acasa sa il iau. Dar acum am auzit ca la Calinescu ar fi si un orar foarte ...complicat. Incep orele la 12:00-13:00(nu sunt sigura) si se termina la 18:00-19:00.Am crezut ca vor fi ore dimineata, iar eu cum tresa fac naveta ajung la 20:00 acasa mai fac un dus si pap ceva si gata? nani? Una ar fi problema asta. Dar acomodarea sunt impreuna cu colegii mei de la gradinita ii ador.Si ei mai mult de jumatate merg aici in Navodari la Lazar Edeleanu, dar mie mi-au zis multi sa plec de aici ca nu e bine, mai bun e un alt liceu, sa nu imi para rau pe urma. Ok ati citit deja mult sa o scurtez un pic,,, Si eu imi doresc sa plec de aici. Dar intrebarile sunt : Stie cineva oraru de acolo? Sa mi-l spuna si mie? Ce parere aveti despre acest liceu? Sa merg acolo? Stiti altul tot in Constanta care credeti ca e mai bun? Ce licee din Constanta vise par mai OK? Ce ma sfatuiti? Iar pe scurt : CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Poate este un pic cam devreme dar odata si odata tot trebuie sa te rupi de prietenii din copilarie si sa-ti vezi de viata, nu orarul si faptul ca faci o ora pe drum ar trebui sa te impiedice sa dai la un liceu mai bun. trebuie sa-ti urmezi vocatia si sa faci ceea ce-ti place nu ceea ce fac prietenii tai. o lista cu licee gasesti :
pe:http://www.admitereliceu.ro/institutii?judet=15

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate lucrurile bune se castiga prin durere si prin sacrificii pentru tine insuti.

| aLx_1844 a răspuns:

Buna
Si eu sunt din Navodari!
Sunt la liceul Lazar Edeleanu si nu iti recomand sa vii aici daca vrei sa faci o scoala.