| anonim_4396 a întrebat:

Buna pentru persoanele interesate de noua lege a educatiei

http://stirileprotv.ro/......atiei.html

deci ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| clo9ryna a răspuns:

Mersi mi-a fot de ajutor

multumesc mult :d

| Genesis29 a răspuns:

Eu personal (13 ani jumate) cred ca este o porcarie. Astia nu stiu ce sa mai faca sa faca invatamantul "mai bun". Ei cred ca fac bine, dar de fapt nu e asa deoarece ne zapacesc si nu mai stim ce conteaza si ce nu. Deci eu am inteles ca imi trebuie medii pentru liceu si o anumita fisa sau fisa aceea este pentru facultate. Nu mai inteleg nimic.

| Kanpeki a răspuns:

Ce sa spun. E penibil laughing Cu ce ii incurca pe ei daca clasa a noua este la liceu? big grin A schimbat ceva ca sa nu se poata zice ca nu a schimbat nimica laughing Eu sunt in clasa a saptea si daca abia peste 4 ani se va pune legea in aplicare atunci mie mie tot una tongue Dar e o chestie care nu nu favorizeaza invatamantul cu nimica big grin

| Kanpeki a răspuns:

Aaaa...am uitat ceva laughing Despre numarul obligatoriu care trebuie sa o aiba o clasa ( 25 ) : e si mai aiurea laughing In clasa la mine sunt 28 de elevi. Inseamna ca va exmatricula 3 elevi sau cum? Nu am prea inteles laughing

| Kanpeki a răspuns:

Nu am citit atent. Scuze. rolling on the floor Am crezut ca peste 4 ani se va pune legea in aplicare laughing dar era propozitia cam incurcata laughing Daca se pune acum legea in aplicare atunci e vai de mine laughing Spers sa nu cada iar motiunea de maine tongue Vreau sa cada odata guvernul asta laughing Strica viata copiilor laughing

| B3stgirl a răspuns:

Asa.Si ce au rezolvat cu asta? Ce rezolva daca schimba in fiecare an legea educatiei? Frate, probabil e plictiseala mare prin guvernlaughing