| Lllllll01 a întrebat:

Poate cineva sa-mi explice pașii pe care trebuie sa ii fac sa ma transfer de la un liceu tehnologic la unul teoretic?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Primul pas este depunerea unei cereri liceul unde dorești să te transferi.

| Lllllll01 explică:

Mai trebuie sa dau examenele de diferența?

| sierra1 a răspuns (pentru Lllllll01):

Unde vrei să ajungi și de unde vii?

| abcddcba a răspuns:

Bună. În primul rând, trebuie sa ai cererea de înscriere către liceul respectiv, apoi aprobarea de la liceul tău cum că sunt de acord să te muți din liceu. Apoi, dacă te vor accepta, te vor chema să dai diferențele. În ce constau? Dai niste teste la materiile pe care nu le-ai avut in fostul liceu si la cele de bază. Apoi, daca le iei si pe ălea care sunt super usoare, wala. Liceu nou, colegi noi. Succes!

| Ana7807820 a răspuns:

1. Astepti pana in semestrul 2, caci acum e absolut imposibil sa faci cerere.
2. Tocesti la materiile la care ar trebui sa dai examenele de diferenta
3. Vezi ce rezultate vei avea!
Un lucru IMPORTANT e sa vezi daca mai sunt locuri libere la liceul dorit, daca nu sunt aia e.
Eu m-am mutat de dinainte sa incep anul scolar si am dat aceste examene la doar doua saptamani dupa ce am depus cererea!