| Ionut58282856 a întrebat:

Poate sa imi explice cineva timpurile si modurile in limba italiana? Nu-s la fel ca in limba romana.

1 răspuns:
| Delilahhh a răspuns:

Instalează-ți aplicația Hello Talk. Acolo voi putea lua contact cu români care învață limba italiană sau cu italieni care sunt acolo tot pentru a învăța o limbă străină. Te asigur că vei găsi pe cineva care să fie acolo pentru tine cu un răspuns, de fiecare dată când ceva îți este neclar.

Dacă nu, ar mai fi diverse Site-uri/Aplicații destinate învățării limbilor cum ar fi Reddit, Quora, Quizlet, etc.
Și pe Instagram sunt sute/mii de utilizatori (fără exagerare) care învață diverse limbi și postează diverse materiale, care ți-ar putea fi oricând de folos. Dacă vrei câteva nume, poți să îmi scrii.

Cu limba italiană nu te pot ajuta, eu personal.
Mult succes!