| anonim_4396 a întrebat:

Buna,poezia "Revedere" de Mihai Eminescu intra la bac? Adica pot invata Revedere si sa nu mai invat Luceafarul?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Recomandabil e sa inveti tot ce ai facut in liceu. Daca spui ca nu intra, invata mai putin, dar sa ai idee macar despre ea, sa poti scoate macar o pagina jumatate, in caz ca o sa fie. Nu poti sti nimic clar cu sistemul de acum.

| BubblesWorld a răspuns:

Buna,din cate stiu eu nu intra.Acum depinde de fiecare profesor ce a predat la clasa.Eu de ex pot sa aleg intre "Floare albastra" de M. Eminescu si "Luceafarul", dar profesoara ne-a recomandat sa invatam Luceafarul.Succes la bac :*

| Comyasu a răspuns:

Trebuie sa le inveti pe amandoua sincer sa fiu am avut noroc ca le-am invatat pe ambele o sa-ti de cateva strofe din una si cateva din alta