| alexandru5000 a întrebat:

Am o intrebare! Am de dat diferenta la latina in clasa a 10a si materia pe care trebuie sa o invat este cam grea.Ce se intampla daca la diferente am sa gresesc tot? Am inteles ca este o proba orala si una in scris.Se dau note? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu treci la diferenta atunci transferul se anuleaza.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu faci macar de nota 5, nu vei lua diferenta si nu te vei putea muta. In plus, daca sunteti mai multi dornici de mutare decat locuri libere in clasa, vor fi acceptati cei cu notele cele mai mari. Tine cont ca ceea ce ai de invatat nu este deloc greu, este ceea ce au invatat colegii tai in anii trecuti si ca trebuie neaparat sa stii acele notiuni ca sa faci fata in noua clasa (unde vei da teza la latina, fara ca notiunile invatate in trecut sa se repete)

| alexandru5000 explică:

Dar eu sunt deja mutat.