| AweSomee a întrebat:

am pe cineva care doreste sa se inscrie la un liceu seral in romani(frecventa redusa). Momentan este in Spania munceste. Vreau sa stiu cand se fac inscrierile, de ce acte sunt nevoie si. pe langa asta voiam sa stiu, daca nu-si mai gaseste diplomele sau nu are nimic.ce-ar putea sa faca? se poate inscrie si fara diploma de 1-8 sau aceea de capacitate daca nu ma insel? tin sa mentionez ca a facut doar generala.

2 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Daca nu are diploma de capacitate, se duce si o cere la scoala unde a invatat.

copie după buletin, foaia matricolă de absolvire a celor opt clase gimnaziale, diploma testelor naţionale sau adeverinţa de echivalare a testelor naţionale, dosar şi adeverinţă medicală.

http://www.isj.gl.edu.ro/......202012.pdf

| AweSomee explică:

Se poate inscrie doar in Galatie?